fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

1959 yılında doğan Dr. Erhan Şafak, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Kadıköy Maarif Koleji`nde tamamladı. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi`ne başladı. 1982 yılında bir süre Fransa Paris`te Diabet Hastanesi`nde çalıştı. 1983 yılında İstanbul Tıp Fakültesi`ni bitirdikten sonra Bursa`da mecburi hizmet yaptı. 1986 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı`nda uzmanlık eğitimine başladı. 1987-1988 yıllarında 6 ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri`nin San Francisco kentindeki Ralph K. Davies Medical Center`da Dr. Harry J. Buncke ile birlikte mikrocerrahi alanında çalışmalarda bulundu ve El Cerrahisi ve Mikrocerrahi eğitim sertifikası aldı. 1990 yılında 3 ay süre ile İstanbul Amerikan Hastanesi`nde Dr. Ayan Gülgönen şefliğindeki mikrocerrahi ekibi ile birlikte çalıştı. 1991 yılında uzmanlığını tamamlayarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı`nda Uzman Dr. Olarak çalışmaya başladı. 1994 yılında Yard. Doç. Dr. ünvanını aldı ve 1994 yılından itibaren Tıp Fakültesi`nden ayrıldığı tarihe kadar, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı`na bağlı olarak kurulan El Cerrahisi Bilim Dalı`ndan sorumlu öğretim üyelerinden birisi olarak çalıştı

1996 yılında Tıp Fakültesi`ndeki görevinden ayrılarak, Özel Bursa Vatan Hastanesi`nde Estetik Plastik Cerrahi, El Cerrahisi ve Mikrocerrahi bölümünü kurdu ve 5 yıl içerisinde 2000 den fazla ameliyata girdi. 1998 yılında  ESTEM Estetik Güzellik ve Lazer Merkezi’ni kuran Dr. Erhan Şafak halen kendi kliniğinde çalışmaktadır.

Estetik Plastik Cerrahi konusunda birçok yurtiçi ve yurtdışı bilimsel toplantılara katılan ve bu konularda çok sayıda yayını olan Dr. Erhan Şafak iyi derecede İngilizce bilmektedir.