fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Meme Büyütme

Meme Büyütme
Meme Büyütme FiyatlarıÖncesi ve Sonrası Resimleri

Meme büyütme ameliyatı: Meme dokusu, hem şekli hem de fonksiyonları açısından kadınlar için önemli bir organdır. İdeal ölçüde memelere sahip bir kadın daha özgür, daha rahat ve sosyal ilişkilerde daha aktif olur. Memeler, yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir. Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir.Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için,günümüzde, silikon protez uygulaması dışında başka bir yöntem yoktur.

Silikon protezlerin tipleri vardır, bunlar;

  1. İçi silikon jel ile dolu olan protezler,
  2. İçi serum fizyolojik ile şişirilebilen protezlerdir.

Ameliyat öncesi bilmeniz gerekenler;

Protez uygulanacak hastalarda ameliyattan önce; ultrasomografi ve gerekirse mamografi adı verilen radyolojik tetkikler ile meme dokusu değerlendirilir. Bazı hastalar ameliyattan sonra meme başlarında artan veya azalan duyarlılıktan şikayet edebilirler. Bu genellikle geçici bir durumdur. Bir yabancı cisim olan proteze karşı vücutta bazı bağ dokusu hastalıklarının geliştiği, bebeğe süt vermenin zorlaştığı ve protezin kansere neden olduğu ileri sürülmüştür. Ancak bunların hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Ameliyat; Meme protezi yerleştirilmesi genel anestezi altında yaklaşık 1 saat süren bir operasyon ile yapılır. Silikon protezler meme içine 3 yerden yerleştirilebilir :

  1. Meme ucundan
  2. Koltuk altından
  3. Meme altından

Meme protezleri kas dokusu altına veya sadece meme dokusu altına konabilir. Protezler hangi bölgeye yerleştirilirse yerleştirilsin hastanın süt bezlerini etkilemez. Bu nedenle hamile kalmakta veya süt emzirmede bir zorluk oluşmaz. Hasta ameliyattan birkaç saat sonra evine gidebilir.

Ameliyat Sonrası Dönem

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Silikon protez göğüs kası altına yerleştirilmişse birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık ve ağrı olabilir. Ameliyat pansumanı 5.-6. günde açılır, dikişler 9.-10. günde alınır ve hastaya 6 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanması ve gösterilen meme masajını yapması önerilir. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir, 3 ay ağır sporlardan uzak durması uygun olur.

Silikon Protez Ameliyatının Komplikasyonları

Bu ameliyatın en büyük komplikasyonu; protez çevresinde normalde gelişen zarın kalınlaşmasına bağlı olarak gelişen sertlik, memelerde asimetri ve ağrıdır. Bu şikayetlerin hastayı rahatsız edecek düzeye gelmesi durumunda küçük bir ameliyat daha gerekebilir. Protez konmuş memelerde yapılacak olan mamografi tetkiklerinin değerlendirilmesi deneyimli radyologlar açısından herhangi bir problem oluşturmaz.

Doktorunuza Sorun

Bizi Takip Edin

info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Yorumlar

Cengiz Yaman
Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme aşamasında pek çok doktorla görüştüm. Ama ameliyatımı Doktor Erhan Bey'de oldum. Bu ameliyatı yıllardır gözümde boşu boşuna büyütmüşüm. Görüşmede bana ne anlatıldıysa iyileşme döneminde onları yaşadım.Abartıl acak ya da dayanılmayacak hiç bir sıkıntım olmadı.Kesinlik le çok memnunum.Teşekk ürler.
Pelin K
Aysun
Nihal
Nurhayat