fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Burun Estetiği

Burun Estetiği
Burun Estetiği FiyatlarıÖncesi ve Sonrası Resimleri

Estetik burun ameliyatı, adından da anlaşılabileceği gibi Estetik Plastik Cerrah’ı uzmanlarınca yapılması gereken bir ameliyattır. Bu ameliyat, burun kemiklerinin ve burun ucunun şeklinin düzeltilmesi, burundaki kemerin giderilmesi, burun ile dudak arasındaki açının düzeltilmesi ve geniş burun kanatlarının daraltılması gibi amaçlarla yapılır.

Gerekli olduğu durumlarda burnun içinde soluk alıp vermeyi engelleyen eğri kemikler de aynı anda düzeltilebilmektedir.

Ameliyat Öncesi Değerlendirme

İlk görüşmede estetik cerrahınız size burnunuzun hangi bölgesinden şikayetiniz olduğunu, nefes alıp vermekte zorluğunuz olup olmadığını soracaktır. Daha sonra burun içinin ve dışının muayenesini yapacak ve sizinle burnunuzun yeni şekli hakkındaki düşüncelerinizi tartışacaktır. Doktorunuzla sizin aranızda iyi bir iletişim olması çok önemlidir. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularını oluşturacaktır. Cerrahınız kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini ameliyatın yapılacağı hastaneyi, riskleri ve maliyetini size anlatacaktır. Estetik burun ameliyatı için önerilen en erken yaş, burun büyümesinin % 90′ının tamamlandığı 16 – 17 yaşlarıdır. Daha önce geçirdiğiniz herhangi bir burun ameliyatı veya başka bir ameliyat olup olmadığı, kullandığınız ilaçlar ve sigara içimi konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Unutmamanız geren bir diğer faktör de; rinoplasti ameliyatı burnunuza yeni bir şekil verebilir ama hayatınıza yön veremez.

Ameliyatın Komplikasyonları

Estetik burun ameliyatı deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığı taktirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) çok sık görülmez. Fakat ameliyat sonucunu olumsuz etkileyen bazı faktörlerin varlığında veya kötü iyileşme durumunda komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Yaklaşık her 10 vakanın bir tanesinde ikinci bir ameliyat gerekebilir. İkinci ameliyat daha küçük ve daha basit bir ameliyattır.

Ameliyat Şekli

Estetik burun ameliyatlarının tam donanımlı hastanelerde veya tıp merkezlerinde yapılması uygun olur. Ameliyat, cerrahınızın seçimine bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Burun ameliyatlarının çoğunda kesiler burun içinden yapılır ve görünür bir ameliyat izi kalmaz. Gerekli durumlarda açık rinoplasti ameliyatı da yapılabilir. Estetik burun ameliyatında burun sırtında çıkıntı yapan fazla kemik ve kıkırdak dokuları çıkarılmakta, burun ucu yukarı kaldırılmakta ve gerekirse burun kanatları daraltılmaktadır. Ameliyat genellikle 1,5 – 2 saat sürmektedir. Ameliyat bitiminde burun deliklerine tampon konmakta ve burun üzerine de alçı uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası dönemde hastanın bir gece hastanede kalmasında fayda vardır. Ameliyattan 2 gün sonra burun deliklerine uygulanan tamponlar çıkarılır, 1 hafta sonra ise burun üzerindeki alçı çıkartılarak yerine ince bantlar konur. Bu bantlar da burun üzerinde 1-2 hafta kaldıktan sonra çıkartılır.

Ameliyat Sonrası İyileşme

Ameliyat sonrası dönemde gözlerin etrafında şişlik ve morluk olabilir, ancak bu en fazla 10 gün içinde düzelir. Ameliyattan sonra ilaçlarla kolayca tedavi edilebilen hafif bir ağrı olmaktadır. Hastalar burun ameliyatından 1 -2 gün sonra ayağa kalksalar bile, kan basıncını arttıran step, aerobik gibi sportif aktiviteler ve hatta başın öne eğilmesi birkaç hafta kısıtlanmalıdır. Günlük yaşam temponuza tam anlamıyla dönmeniz birkaç hafta içinde olacaktır. 8 hafta süreyle burnunuzu çarpma ve darbelerden korumanız ve güneş ışınlarına maruz kalmamanız uygun olur. İhtiyaç olduğu zaman kontak lensinizi takabilirsiniz fakat 2 ay boyunca burun sırtına temas eden gözlük kullanmamanız gerekmektedir.

Yeni Görünümünüz

Ameliyattan sonra geçen her gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Ancak iyileşme yavaş ilerleyen bir süreçtir. Estetik burun ameliyatının kalıcı sonucu belki bir yıl veya daha uzun bir süre sonra ortaya çıkacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Kadar İstirahat Etmelisiniz?Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Cinsel Aktiviteye Ne Zaman İzin Verilir?
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Sigara Kullanımı
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Spora Başlanabilir?
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Denize ve Havuza Girilebilir?
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Burun Estetiği Ağrılı Bir İşlem midir?

Burun Estetiği Ameliyatlarında Kanama Çok Olur mu?

Burun Estetiği Ameliyatında Yanımızda Refekatçı Olması Gerekir mi?

Burun Estetiği Ameliyatlarında Maliyet Neye Göre Belirleniyor?

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Erken Dönem

Burun Estetiği Ameliyatı Hemen Öncesinde Dikkat Edilecekler

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Geç Dönem

Burun Estetiği Ameliyatı İçin En Uygun Mevsim Nedir?

Burun Estetiği Ameliyatı İçin En Uygun Yaş Nedir?

Burun Estetiği Ameliyatına Engel Durumlar Nedir?

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Olamazlar?

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatı Başka Bir Ameliyat İle Yapılabilir mi?

İple Burun Estetiği Nedir?

Doktorunuza Sorun

Bizi Takip Edin

info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Yorumlar

Gülay Solmaz
Selam,yüzümde ki güneş lekelerim psikolojimi bozup,tamamen dibe vurmama neden olmuştu ki,karşıma bu site çıktı,nekadar çok olumlu yorum var,acaba gerçek mi falan derken,iletişim bilgilerini alıp aradım,Allah'ım iki ay geçti,tox peel ve prp yapıldı,hala belli aralıklarla devam ediyorum,ay gibi parlıyor cildim,cilt tonum eşitlendi,herkes ne canlı oldu yüzün,lekelerden eser kalmadı diyor,nasıl mutluyum iyi ki varsınız.
Cengiz Yaman
Pelin K
Aysun
Nihal
Nurhayat