fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00
Lazer ile Cilt Lekelerinin Tedavisi FiyatlarıÖncesi ve Sonrası Resimleri

Ciltte leke tedavileri için birçok yöntem vardır. Bunlar, en basitinden en etkilisine doğru, kimyasal peeling, LED ışık tedavisi, TCA peeling, dermabrazyon ve lazerle cilt soymadır.

Lazerle cilt soyma fraksiyonel CO2 lazer (karbondioksit lazer) kullanılarak yapılan ve cildin bir bütün halinde istenilen kalınlıkta soyulduğu tedavi şeklidir. Böylece soyulan tabaka içinde yer alan pigmente lekeler, ince çizgiler ve çiller kaybolur, geniş gözenekler daralır, pürüzlü cilt görüntüsünün yerini taze, parlak ve canlı bir cilt alır.

Uygulama öncesi cildi uyuşturan bir krem sürülür. Uygulama 30 dk. Sürer. Uygulama sonrası belirgin bir kızarıklık oluşur ve bu durum 3-4 gün devam edebilir. Normal yaşama dönüş 3-4 gün sonra olur.

Ciltteki lekeler, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür.

Koyu renkli lekelerin en sık görülen nedenleri: 

  • Güneş ışınları
  • Gebelik
  • Genetik nedenler (çiller, vb.)
  • Doğum kontrol hapı kullanımı
  • Bazı ilaçların yan etkileri  (Epilepsi ilaçları, bazı antibiyotikler v.s.)
  • Bazı iyi huylu cilt tümörleri
  • Cilt kanserleri (Bazal hücreli Ca, Yassı Hücreli Ca, Melanom)

Cilt kanseri dışındaki lekeler yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım kozmetik problemlere sebep olmakta, hatta bazen kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen    psikolojik problemlere yol açabilmektedir.

Kliniğimizde Lazer ile cilt leke tedavisi için Fraxis DUO fraksiyonel CO2 lazer (karbondioksit lazer) kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi

Doktorunuza Sorun

Bizi Takip Edin

info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Yorumlar

Cengiz Yaman
Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme aşamasında pek çok doktorla görüştüm. Ama ameliyatımı Doktor Erhan Bey'de oldum. Bu ameliyatı yıllardır gözümde boşu boşuna büyütmüşüm. Görüşmede bana ne anlatıldıysa iyileşme döneminde onları yaşadım.Abartıl acak ya da dayanılmayacak hiç bir sıkıntım olmadı.Kesinlik le çok memnunum.Teşekk ürler.
Pelin K
Aysun
Nihal
Nurhayat