fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Genital Estetik

Genital Estetik
Genital Estetik FiyatlarıÖncesi ve Sonrası ResimleriLazer ile Genital Estetik

Genital estetik ameliyatları; kadınlarda vajina daraltma, iç ve dış dudak , klitoris, G noktası ve pubis bölgesinin ameliyatlarını içerir. Erkeklerde ise penis büyütme, kalınlaştırma ve yine pubis bölgesi ameliyatlarını içerir.

Genital estetik operasyonlar günümüzde;kişinin kendisine olan özgüvenini artırır, partnerine karşı kendisini daha iyi hissetmesine ve cinsel mutluluğun yakalanmasına yardımcı olur.

KADINLARDA GENİTAL ESTETİK

İç ve Dış Dudak Ameliyatları

En sık rastlanan genital estetik sorunlardan biri, iç ve dış dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır. İç dudaklar (labia minör), klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapılardan oluşur. Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilir. Ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter. Labium büyüklüğü nedeniyle dar kıyafetler ve pantolonlar giyemeyen , mayo giymek istemediği için yıllardır tatile çıkamayan, hatta kocasından utanıp yataktayken ışıkları karartıp çıplak görünmek istemeyen kadınlar vardır. Benzer şekilde dış dudakların asimetrik olması durumu da hem psikolojik hem de fonksiyonel olarak cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Bu durumlarda kozmetik amaçlı cerrahi ile labiumlar normal boyutlarına indirilebilir (labioplasti ameliyatı). Labioplasti ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır ve 30 – 40 dakika sürer. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez. Cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya da herhangi bir zararı yoktur. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun yaşanmaz . Yara iyileşmesi bir haftada tamamlanır. Ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez. 2 gün sonra duş alınabilir.

Vajina Daraltılması

Diğer bir genital estetik sorun vajina genişlemesi ve sarkmasıdır. Bu durum kadınların cinsel ilişki sırasında yeterince haz almalarını engeller, ayrıca kadınlar genişleyen vajinaları yüzünden idrar kaçırma gibi sağlık problemleriyle de karşı karşıya kalabilir.

Vajinoplasti ameliyatında vajinal kanal ve genişlemiş olan kas yapıları daraltılmaktadır. Operasyonlar çoğunlukla genel anestezi, bazen de epidural anestezi altında yapılır ve hasta 1-2 gün sonra normal yaşantısına dönebilir. Cinsel yaşantı ise 4 hafta sonra başlayabilir. Sıklıkla operasyon sonrası 1 gün kadar hastanede kalmak gerekir. Bazen sabah yapılan ameliyat sonrası aynı akşam hasta evine gönderilebilir . Hastalığın ilerlemiş durumlarında rahim de aşağıya doğru sarkabilir ve vajinadan dışarıya çıkabilir. Bu gibi durumlarda vajinal yoldan rahmin alınması gerekebilir.

Bunların yanı sıra doğum sırasında rastgele yırtılmayı engellemek için cerrahi olarak yapılan kesi (epizyotomi) işleminden sonra kabarık ya da kötü görünümlü izler oluşabilir. Burada gelişen nedbe dokusu cinsel ilişki sırasında rahatsızlık verebilir. Bu durumda lokal ya da genel anestezi altında var olan nedbe dokusu çıkartılır ve yara bölgesi reaksiyona neden olmayan dikiş materyalleri ile yeniden estetik olarak dikilir. Aynı esnada doğumlara bağlı olarak gelişen vajen yırtıkları da tamir edilir.

Klitoris Ameliyatları

Kadınlarda “mons pubis” adı verilen kıllarla örtülü tümsekciğin aşağı kısmında yer alan anatomik yapıya klitoris adı verilmektedir. Klitoris cilt ve cilt altı yağ dokusunun altında yer alan “Y harfi” şeklinde bir erektil organdır. Klitoris bir kadında cinsel hazzın en yoğun olduğu bölge olup temel işlevi “orgazmın sağlanması” dır. Klitorisin erkekteki karşılığı ise “penis” dir. Klitorisin dıştan görünen bölümü ise iç dudakların üstte birleştiği yerden nohut şeklinde dışarı bakan baş kısmı olup “glans clitoris” olarak tanımlanmaktadır. Glans klitoris erkekteki penisin sünnetsiz olan uç kısmına denk gelmektedir.

Klitorisin normalden iri ve kabarık olmasına “Klitoral Hipertrofi” veya “Kliteromegali” adı verilir.

Bazen de klitoris normal büyüklükte olmasına rağmen, üzerindeki cilt altı ve yağ dokusunun fazlalığından dolayı daha belirgin halde görülebilir.

Klitorise uygulanan ameliyatlar normalden büyük olan klitorisin küçültülmesi ve klitoris üzerinde yer alan yağ fazlasının alınmasıdır. Bu şekilde klitorisin daha doğal bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır.

G Noktası Ameliyatları

Vajinanın ön duvarında yer aldığını ve cinsel ilişki sırasında uyarılmaya yardımcı olduğunu iddia eden araştırmacılar vardır. Bu araştırmacılara göre bu noktanın dolgu maddeleri veya yağ enjeksiyonları ile daha belirgin hale getirilmesi sonucunda cinsel ilişki sırasında alınan haz artacak ve orgazma daha kolay ulaşılabilecektir. Fakat bu konu kesin olarak ispatlanmış değildir.

Pubis Estetiği

Pubis bölgesi göbeğin altında yer alan ve aynı adı taşıyan kemiğin üzerindeki bölgedir. Aşağıya doğru büyük dudaklar ile devam eder. Genç yaşlarda sert ve gergin bir görünüme sahipken yaşın ilerlemesiyle sarkabilir, içi boşalabilir veya yağ kitlesi artarak daha çıkıntılı bir hale gelebilir.

Pubis estetiğinde eğer pubik bölgede sarkma varsa yukarı asılması ve fazla deri ile yağ dokusunun çıkarılması işlemi yapılır. Bu tarz bir ameliyat karın germe ameliyatı ile birlikte yapılabileceği gibi, kişinin karın germe ihtiyacı yok ise tek başına da yapılabilir. Bu ameliyatın izi sezaryan izi kadardır. Eğer pubisin içi boşaldıysa yağ enjeksiyonu yardımcı olabilir, buna ameliyat sırasında germe yapıldıktan sonra karar verilebilir.

Eğer pubis bölgesi aşırı belirgin ise, ki bu durum gençlerde de görülebilir, hastanın en büyük şikayeti pantolon giyince ortaya çıkan görüntüdür. Bu durumda pubise uygulanan liposuction sorunu büyük ölçüde çözecektir. Bu operasyon lokal anestezi ve sedasyon ile uygulanabilir. Pubis estetiğinde en büyük sorun fazla yukarı asılırsa büyük dudakların yukarı çıkmasıyla oluşan görüntüdür, o yüzden deneyimli ellerde yapılmalıdır.

ERKEKLERDE GENİTAL ESTETİK

Penis Kalınlaştırma

Kadında vajinal orgazm için penis boyunun 10-12 cm, kalınlığının 1,5 – 2 cm olması yeterlidir. Çünkü vajina derinliği de bu kadardır. Penis çapının küçük olması durumunda penis kalınlaştırma ameliyatları yapılır. Penis çapı çeşitli yöntemlerle arttırılabilir. Bunlar arasında en sık dolgu maddeleri kullanılır. Dolgu maddeleri hastanın kendisinden alınan yağ dokusu şeklinde uygulanmaktadır. Ancak yağ enjeksiyonlarının da bir çok riski vardır, ayrıca tamamen erimesi de söz konusu olabilir. Penis duyusal olarak çok hassas bir organdır. Ameliyat sonucunda duyusal bozukluklar da oluşabilir.

Penis Uzatma

Penisi gerçek anlamda büyütmek veya uzatmak mümkün değildir. Ancak yapılan ameliyatlar kabaca, penis organının vücut içindeki kısmının birazını vücut dışına çıkarmaya dayanmaktadır. Bunu sağlamak için penis kökünün kemiğe bağlandığı ön bağlar kesilmektedir. Tabii böylece penis normal anatomisi de bozulmaktadır. Alınan sonuçlara göre, penisin ereksiyon durumundaki uzunluğunda önemli bir değişim olmamaktadır. Daha çok penis ereksiyonda değilken uzunluğu artabilmektedir. Penisin boyu doğumda ortalama 2 – 2.5 cm iken, ergenlik öncesi dönemde 5 – 6 cm e ulaşır. Ergenlikte 8 – 10 cm e ulaşan penis ereksiyon durumunda (sertleşme) ortalama 15-16 cm kadar olabilir.

Penis boyu cinsel yaşamda elbette önemlidir ancak, daha büyük bir penisin daha çok zevk verdiği tezi her zaman kabul görmemektedir. Kadında vajinal orgazm için penisin ucunun rahim ağzına kadar ulaşması önemlidir. Bunun için ortalama 10-12 cm uzunluk ve 1.5 – 2 cm kalınlık yeterlidir. Gerçek küçük penis ise, standart değerlerden 3 – 4 cm kısa olan penistir. Ancak unutulmaması gereken klasik deyişe göre önemli olan penis boyu değil işlevidir. İri büyük ve uzun bir penise sahip olacağınıza uzun süre sertliğini koruyabilen daha küçük bir penise sahip olmak daha avantajlıdır. Tabii ki normalin çok altında bir boyutta penis ile cinsel ilişki sırasında hem pozisyon açısından hem de psikolojik açıdan bazı problemler oluşabilecektir.

Penis boyutunu uzatma ya da penis büyütme için dünyada uygulanan genital estetik ameliyat yöntemleri kısıtlıdır. En fazla uygulanan metod, penisi vücuda bağlayan ligamentlerden (bağ) bir bölümünün kesilerek içerde kalan penis dokusunun dışarı çıkarılması ve üzerine yan taraflardan deri kaydırılması ile yapılır. Bu genital estetik ameliyatla peniste 2-2.5 cm uzama sağlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, cerrahi müdahale ne kadar iyi olursa olsun, ruhsal bozukluğu olan hastaların penisin yeni görünümünden tatmin olmayabileceği ve daha derin problemler çıkabileceğidir. Bu nedenle ameliyat öncesi hastanın çok ayrıntılı bir ruhsal muayene ve incelemeden geçmesi gerekir. Bu tip ameliyatlar ameliyat sonrası devrede bir çok problem oluşturabilir ve ayrıca sağlanacak uzama miktarı her hastada farklı olup, sonuç hasta için tatmin edici olmayabilir. Ameliyat sonrası iki ay kadar cinsel perhiz gerekir.

Doktorunuza Sorun

Bizi Takip Edin

info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Yorumlar

Cengiz Yaman
Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme aşamasında pek çok doktorla görüştüm. Ama ameliyatımı Doktor Erhan Bey'de oldum. Bu ameliyatı yıllardır gözümde boşu boşuna büyütmüşüm. Görüşmede bana ne anlatıldıysa iyileşme döneminde onları yaşadım.Abartıl acak ya da dayanılmayacak hiç bir sıkıntım olmadı.Kesinlik le çok memnunum.Teşekk ürler.
Pelin K
Aysun
Nihal
Nurhayat