fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Enjeksiyon ile Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi nedir?

Kırışıklık tedavisi uygulamasında kullanılan madde Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir proteindir. Uygulanan bölgedeki kasın görevini geçici olarak azaltır veya durdurur. Kas kasılamayınca üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur. Böylece bu dönem içerisinde cilt kendini toparlama fırsatı bulur.

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Nedir?

İnsan vücudundaki ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı olarak cilt yüzeyine salınan ter miktarının artmasına aşırı terleme denir. Aşırı terlemenin hemen hemen sürekli olarak devam etmesi ve kişinin günlük yaşamını etkileyecek derecelerde olması bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Aşırı terleme hastalığı toplumun %1’inde görülebilmektedir.

Dolgu ile Kırışıklık Tedavisi

Günümüzde sık olarak kullanılan dolgu maddeleri değişik oranlarda hyaluronik asit içerir. Hyalüronik asit derinin yapısında da bol miktarda bulunan doğal bir maddedir.

Cildinizde hacim yaratarak sağlıklı ve canlı bir görünüm verir. Diğer biyolojik olarak eriyen dolgu maddelerine kıyasla hyalüronik asit hayvansal kaynaklı değildir ve bu nedenle, test gerektirmeden güvenli

Dolgu ile Dudak Kalınlaştırma

Dudaklar yüzün estetik görünümünde çok önemli bir yer tutmaktadır. Dolgun, diri ve estetik dudaklar güzellik simgesi olduğu kadar gençliğin ve çekiciliğin   de en önemli unsurlarındandır. Yüz güzelliğinde önemli bir yeri olan dudakların estetik ve güzel olması yüzün bütünlüğünü tamamlaması açısından çok önemlidir.

Lazer ile Cilt Gençleştirme

Yüz cildinde belli bir yaştan sonra görülen cilt gevşeme ve sarkmalarının tedavisinde birçok yöntem vardır. Tabi ki en etkili yöntem yüz germe ameliyatlarıdır, fakat ameliyat düşünmeyen hastalar için de fraksiyonel lazer tedavileri bir alternatif olarak yer almaktadır.Bu uygulama, fraksiyonel lazer olarak adlandıran cihazlarla yapılır.

Lazer ile Cilt Lekelerinin Tedavisi

Ciltteki lekeler, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür.

Koyu renkli lekelerin en sık görülen nedenleri:  

  • Güneş ışınları

Lazer ile Cilt Soyma

Lazer sistemi kullanılarak yapılan cilt soyma (peeling) işlemidir. Cildin en üst tabakası; lazer yardımıyla düzenli bir şekilde, istenilen ve gereken kalınlıkta soyulur. Bu işlem sonunda hastalar, soyulan tabaka içinde yer alan çiller, lekeler, ince kırışıklıklar, yüzeyel akne izleri,

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Mikro altın iğneli başlıklar sayesinde ciltte minimum hasar oluşturarak RF enerjisini cilt altına kontrollü bir şekilde ileterek cilt onarımının oluşumunu sağlar. Bu oluşum cilt kalitesini ve elastikiyetini arttırmada kullanılan en etkili yöntemdir.

LPG Cellu M6

LPG Cellu M6 uyulaması bölgesel yağ dokusu fazlalıklarının giderilmesinde, ve Sellülit tedavisinde FDA onaylı etkili bir yöntemdir. İyi eğitilmiş personel tarafından uygulanması gerekir. Bu cihaz ileri teknolojisi ile özellikle hipodermal yağ hücreleri üzerinde etkilidir.

Kavitasyon

Kavitasyon; cildin dış yüzeyine uygulanan, yağ dokusundaki hücre sıvılarında ani ve yüksek basınç değişikliklerine dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülit ile ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Radyofrekans

Radyofrekans Yöntemi Nedir?

Radyo dalgaları kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Radyofrekans Yöntemi’nin Etki Mekanizması Nasıldır?

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımının amacı, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi, gözeneklerin temizlenmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır.Cilt analizini takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir.

Kimyasal Peeling

Cildin hasarlı üst kısmının kimyasal maddelerle “soyulması” işlemidir. Kullanılan değişik kimyasal maddelere göre yüzeyel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir. Bu şekilde daha parlak, genç ve temiz bir cilt görünümü kazanılır.

Dermapen ile PRP Tedavisi

PRP, “Platelet Rich Plasma- trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulamada kişiden alınan küçük miktardaki kanı özel bir tüpe koyarak santrifüj işlemine tabi tutulur

Saçlı Deri Mezoterapisi

Mezoterapi potansiyel olarak saç ekimine gerekliliği azaltan bir tedavidir. Hem bayanlar hem erkeklerde yeniden saç gelişimi üzerine olumlu etkileri gözlenmiştir.Mezoterapi ne tamamlayıcı tıp ne de alternatif tıptır.

Medikal El Ayak Bakımı

El ve Ayak bakımı, kişisel sağlık ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da son derece önemlidir. Ayak bakımının kişiyi rahatsız etmeden, acı vermeden, steril ve hijyenik koşullar altında