fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Liposuction

Liposuction
Liposuction Ameliyatı FiyatlarıÖncesi ve Sonrası Resimleri

Liposuction ameliyatı; insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar. Bu da kilo artışıyla sonuçlanır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz yapanlarda bile kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Liposuction vücudun dirençli bölgelerindeki bu inatçı yağ birimlerinin vakumla emilerek vücuttan uzaklaştırıldığı bir ameliyattır.Kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değildir, vücut çizgilerini düzeltme ameliyatıdır.

Liposuction, liposhaping ve lipofilling terimleri genelde liposculpturing, yani yağ dokusu heykel traşlığı olarak adlandırılır. Liposuction yöntemi hastaların doğru seçilmesi durumunda çok başarılı sonuçlar verir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Yüz, boyun ve çene altı bölgesi
  • Kollar
  • Göğüsler
  • Karın, bel ve basenler

Ameliyat

Liposuction ameliyatı uygulanacak kişilerin cildinin elastikiyeti yeterli olmalıdır ki altındaki yağlar vakumla çekildiğinde ciltte sarkma olmasın. Ameliyat hastane koşullarında yapılmadır. Genel anestezi, lokal anestezi ve sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Tedavi edilecek bölgelerin genişliğine göre 1-2,5 saat arasında sürer. Ameliyattan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür. Ameliyat sonunda vakum uygulanmış bölgelere özel bandaj uygulanır ve hastaya korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası Dönem

Hastalar genellikle operasyondan 3 gün sonra günlük aktivitelerine dönebilirler. Liposuction korsesini hastalar 6 hafta giymelidir. Ameliyat bölgelerinde cildin içine kanamaya bağlı geçici renk değişiklikleri olabilir. Şişlik, karıncalanma ve yanma hissi gibi şikayetler de olabilir bunlar 3 hafta içinde kendiliğinden kaybolur.

Liposuction uygulanan bölgelerde, emilen yağlarla birlikte yağ hücreleri ve yağ reseptörlerinin önemli bir bölümü de alındığı için bu bölgelerde tekrar eskisi gibi yağ birikmesi olmaz. Liposuction ameliyatından 15 gün sonra 10 – 12 seans fizik tedavi yaptırılması yararlı olur. Ameliyata bağlı çok küçük yara izleri de 2-6 ay içinde belli belirsiz hale gelir. Liposuction ameliyatından sonra tedavi edilmiş bölgenin üzerinde dalgalı görünüm oluşabilir. Buna engel olmak için fizik tedavi programına elinizden geldiğince uymanız gereklidir. Ayrıca deri elastikiyetinin azaldığı veya kaybolduğu ileri yaştaki kişilerde en iyi sonucun alınabilmesi için ikinci bir ameliyat ile fazla derinin çıkarılması gerekebilir.

Doktorunuza Sorun

Bizi Takip Edin

info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Yorumlar

Cengiz Yaman
Çocukluğumdan beri şikayetçi olduğum kulaklarımın görüntüsünden kurtuldum çok şükür. Karar verme aşamasında pek çok doktorla görüştüm. Ama ameliyatımı Doktor Erhan Bey'de oldum. Bu ameliyatı yıllardır gözümde boşu boşuna büyütmüşüm. Görüşmede bana ne anlatıldıysa iyileşme döneminde onları yaşadım.Abartıl acak ya da dayanılmayacak hiç bir sıkıntım olmadı.Kesinlik le çok memnunum.Teşekk ürler.
Pelin K
Aysun
Nihal
Nurhayat