fbpx
info@erhansafak.com.tr - 0224 234 09 00

Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatı, adından da anlaşılabileceği gibi Estetik Plastik Cerrah’ı uzmanlarınca yapılması gereken bir ameliyattır. Bu ameliyat, burun kemiklerinin ve burun ucunun şeklinin düzeltilmesi, burundaki kemerin giderilmesi, burun ile dudak arasındaki açının düzeltilmesi ve geniş burun kanatlarının daraltılması gibi amaçlarla yapılır.

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı: Meme dokusu, hem şekli hem de fonksiyonları açısından kadınlar için önemli bir organdır. İdeal ölçüde memelere sahip bir kadın daha özgür, daha rahat ve sosyal ilişkilerde daha aktif olur. Memeler, yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir. Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme: Meme dokusu hamilelik, emzirme, aşırı kilo alıp verme ve yer çekimi etkisi ile yıllar içinde sarkar. Bu arada cildin elastikiyeti de kaybolduğu için memelerin şekli de bozulur. Bunu düzeltmek için meme dikleştirme ameliyatı (mastopeksi) yapılır. Eğer aynı zamanda meme dokusu da küçüldü ise meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte meme protezi de yerleştirilebilir.

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı: Memelerin normalden büyük ve sarkık olması kalıtımsal nedenlerle, hamilelikle, emzirme ile veya aşırı kilolarla ilgili olabilir. Meme büyüklüğü estetik olduğu kadar sağlıkla da ilgili bir problemdir. Büyük memeler, sırt ağrılarına, sütyen askılarının omuzları kesmesine, meme altında yaralara ve bedensel aktivitelerin kısıtlanmasına sebep olmaktadır.

Jinekomasti

Jinekomasti ameliyatı; Erkek ve kadınların meme yapısı anatomik olarak birbirine çok benzemektedir. Ergenlik döneminde kadınlarda artan östrojen ve progesteron hormonları nedeniyle meme dokusu büyümeye ve gelişmeye başlar. Erkeklerde de ergenlik döneminde hormonal değişiklikler oluşur. Bu dönemde göğüsler bir miktar ve zaman içinde erkek tipi göğüs yapısına dönerler

Liposuction

Liposuction ameliyatı; insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar. Bu da kilo artışıyla sonuçlanır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz yapanlarda bile kaybolmayan inatçı yağ birikimleri olabilir. Liposuction vücudun dirençli bölgelerindeki bu inatçı yağ birimlerinin vakumla emilerek

Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatı Abdominoplasti; karında bölgesel yağ fazlalığı, karın derisindeki sarkma ve çatlakların tedavisi için uygulanır. Karın bölgesinde, yağ dokusunda, cilt dokusunda veya sıklıkla olduğu gibi her iki dokuda da fazlalık olabilir. Aşırı kilo alıp verme, kısa sürede zayıflama, hamilelik döneminde fazla kilo alma ve soya çekim bu bölgedeki yağ ve cilt fazlalığının başlıca nedenleridir.

Yüz ve Boyun Germe

Yüz germe ameliyatı nedir?

Yüz germe ameliyatı ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklık giderilir; varsa çene altındaki yağlanma ortadan kaldırılır. Derialtı dokusu takviye edilir.
Kimler bu ameliyat için iyi bir adaydır?
Yüz germe ameliyatına aday ideal kişiler,

Alın Germe Estetiği

Estetik alın germe ameliyatı nedir?

Alında, normalde derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren enine çizgiler mevcuttur. Kaşlar arasında bu çizgiler dikey bir hal alır. Alın cildi de yüz cildinde olduğu gibi yaşın ilerlemesine paralel olarak gevşemeğe,sarkmağa başlar ve mevcut çizgiler derinleşir. Zamanla kaşlar aşağı

Kaş Kaldırma, Şakak Germe

Alın derisi ve şakak bölgesindeki deri yaşın ilerlemesine bağlı olarak gevşemeye, sarkmaya başlar. Zamanla kaşlar da aşağı doğru iner ve kişide yorgun bakışlı bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Bu duruma yol açan sadece yaşın ilerlemesi değildir; kötü beslenme, sigara, düzenli olmayan yaşam tarzı, stres, cilt bakımlarının yetersiz yapılması ve aşırı mimikler de şakak

İple Yüz Germe ve Kaş Kaldırma

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak yüzümüzde sarkmalar meydana gelmektedir.

Yüzümüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için Estetik Cerrahide botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, yağ enjeksiyonu, lazer tedavileri, radyofrekans gibi pek çok yöntem mevcuttur.

Göz Kapağı Estetiği

Yaş ilerledikçe, yerçekiminin de etkisiyle üst ve alt göz kapaklarında sarkıklık ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artması ve fıtıklaşmasına bağlı torbalanma olabilir. Bu durum görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması sonucu kişinin görmesini de engelleyebilir.

Kulak Estetiği

Kulakta en sık görülen estetik bozukluk, halk arasında kepçe kulak denilen deformitedir. Kepçe kulak, kulak kıkırdaklarının zayıf olması nedeniyle kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması ve buna bağlı olarak kulağın öne yana doğru açılı durduğu durumdur. Bu genelde kalıtsal bir şekil bozukluğudur.

Kulak estetiği ameliyatı genelde, kulak gelişiminin

Genital estetik

Genital estetik ameliyatları; kadınlarda vajina daraltma, iç ve dış dudak , klitoris, G noktası ve pubis bölgesinin ameliyatlarını içerir. Erkeklerde ise penis büyütme, kalınlaştırma ve yine pubis bölgesi ameliyatlarını içerir.

Genital estetik operasyonlar günümüzde;kişinin kendisine olan özgüvenini artırır, partnerine karşı kendisini daha iyi hissetmesine ve cinsel

Saç Ekimi

Yaşlılık, hormonal değişiklikler, soya çekim, sigara, aşırı kilo alıp verme, yanık ve travmalardır. Saç kaybı nedeni ile müracaat eden hastalara önerilecek tedavi yöntemler şunlardır;
1- Doku Genişletilmesi
2- Flep Ameliyatı
3 -Deri Küçültme